Меню
Соціальні мережі
21 травня 2025 р. 20:03
В'язень кремля кримськотатарський правозахисник Мустафаєв отримав нагороду за боротьбу з тиранією
This article also available in English438
ФОТО: Zmina.info
Кримськотатарський правозахисник Сервер Мустафаєв, незаконно ув’язнений у росії, отримав премію Alfred Moses Liberty Award від Freedom House. Нагорода стала визнанням його боротьби за права людини в окупованому Криму та символом підтримки всіх українських політичних в’язнів кремля.
Про це повідомила Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова.
Ув’язнений у Росії кримськотатарський правозахисник Сервер Мустафаєв, якому 5 травня виповнилося 39 років, став першим лауреатом нової міжнародної премії Alfred Moses Liberty Award, заснованої американською правозахисною організацією Freedom House.
Нагороду присудили за його непохитну правозахисну діяльність та боротьбу за права кримських татар в умовах російської окупації. Зараз Мустафаєв відбуває 14-річний тюремний термін у Тамбові — за тисячу миль від рідного Бахчисарая — за вироком, який правозахисники вважають політично мотивованим.
Нагороду від імені Сервера Мустафаєва отримав український представник, який подякував Freedom House за підтримку та нагадав про сотні інших українців, яких росія незаконно утримує за ґратами. Мустафаєв, координатор громадського руху "Кримська солідарність", багато років документував порушення прав людини на тимчасово окупованому півострові та виступав на захист жертв політичних переслідувань.
Freedom House заснували в 1941 році під час боротьби світу з нацистською тиранією. Визнання, присуджене правозахиснику, стало символом підтримки України та кримськотатарського народу в їхній боротьбі з репресивною політикою Кремля, яка продовжує лінію депортацій, воєнних злочинів і утисків, розпочатих ще за часів радянської імперії.
Нещодавно у російській колонії кримськотатарського активіста та політичного в’язня Сервера Мустафаєва нещодавно тримали три доби в штрафному ізоляторі, після чого перевели до камерного блоку. За словами дружини, адміністрація колонії демонструє до нього упереджене ставлення, і вона закликала до активних дій на захист прав чоловіка та його якнайшвидшого звільнення.
У 2020 році Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Мустафаєва до 14 років позбавлення волі, а апеляційний суд залишив вирок чинним, попри понад 45 судових засідань.